A fogak tömésére akkor van szükség, ha genetikai vagy nem megfelelő táplálkozási szokások miatt a fogak felszínén a zománcrétegben hiány keletkezik. Ez az elváltozás tovább terjedhet és károsíthatja a szomszédos fogakat is.
Egy lyukas fog gyakran jár kellemetlen tünetekkel mint fogérzékenység, fájdalom és rossz lehelet.
A tömések számtalan fogászati probléma megoldásában nyújtanak gyors, tartós és esztétikus megoldást. Elszíneződött, letört vagy érzékeny fogak esetén szakszerű érzéstelenítés mellett végzett rutineljárás, mely meggátolja a fog állapotának további romlását fájdalommentesen. Az esztétikai tömések természetes hatásúak és esztétikusak. Egy jól elkészített tömés a szabad szem számára észrevehetetlen, mivel színben maximálisan illeszkedik a fogaihoz, tartósak és keménységük megegyezik a fog keménységével. Egy kezelés alkalmával akár több fog tömésére is lehetőség van.
Helytelen fogmosási technika, vagy akár túlzott mennyiségű savas étel-ital fogyasztása esetén az íny visszahúzódik a fognyakra, ilyenkor fognyaki kopásról beszélünk. Érzékenységet, kellemetlenséget okoz, és kezelés nélkül a terület szuvasodásához is vezethet. Ilyen esetben készítünk fognyaki tömést, melynek segítségével –helyes fogmosás mellett – a fog érzékenysége csökkenthető, ráadásul a fog esztétikája is javul.
Minden kezelést alapos állapotfelmérés előz meg. Amennyiben szakértő orvosaink szuvasodást állapítanak meg a fogon, a kezelés megkezdése előtt érzéstelenítik az érintett területet, hogy a kezelés teljesen fájdalommentesen, kíméletesen történhessen. Ezután eltávolítják a szuvas részeket, előkezelik a fogat, majd aprólékos technikával felépítik a fog hiányzó részét. A kompozitot ún. polimerizációs lámpával világítják meg, hogy megszilárduljon. Amalgám tömés cseréjekor érzéstelenítés után speciális eszközök segítségével eltávolítják a régi tömést, ennek helyére rétegzik kompozitból az új, esztétikus formát. Az elkészült tömés magasságát minden esetben ellenőrzik, ha szükséges, alakítanak a felszínén, hogy optimális méretű legyen.
Fogtömés után hány órával lehet enni? A kezelés után addig nem ajánlott enni, amíg az érzéstelenítő hatása teljesen el nem múlik, mivel ilyenkor könnyen félrenyelhetünk vagy megharaphatjuk nyelvünket. Ennek ideje egyénenként változó, függ az érzéstelenítő típusától és a beadott mennyiségtől is.
Tömés készítés után a páciensek gyakran panaszkodnak bizonyos szintű érzékenységre, például, ha hideg éri a fogat. Ettől nem kell megijedni, a kezdeti érzékenység teljesen normális, a dentin lassú regenerációjából adódik. Ha azonban állandó, lüktető fájdalmat érez, sajnos valószínű, hogy a szuvasodás túl mélyre terjedt, a hagyományos tömés nem elegendő. Ilyenkor gyökérkezelésre van szükség.
A legjobb minőségű tömőanyagokkal dolgozunk, az elkészült tömések tartósságára pedig garanciát vállalunk!